/ Ekologia

Choose language

lang lang

Ekologia

Ekologia (gr. oíkos + lógos = dom + nauka) – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami.

 

Ekologia zajmuje się badaniem powiązań między wspólnotą biotyczną a środowiskiem abiotycznym; najogólniej jest nauką o porządku i nieporządku w przyrodzie oraz konsekwencjach wynikających dla istnienia biosfery i człowieka.

 

Ze względów zarówno filozoficznych, jak i utylitarnych pojęcie „ekologia” używane bywa w szerokim kontekście znaczeniowym. Określenia ekologia, ekologiczny są często używane w języku potocznym w szerokim i czasem nieprecyzyjnym sensie znaczeniowym, nie zawsze związanym z ekologią jako nauka. Często odnoszą się do sozologii, tj, nauki o ochronie środowiska lub samej ochrony środowiska jako takiej, a nawet filozofii ekologicznej (ekozofia), działalności społecznej czy artystycznej, ze szczególnym uwzględnieniem interakcji, przyjaznych lub wrogich, z organizmami roślinnymi i zwierzęcymi, z którymi wchodzą w kontakt

 

więcej na www.koeko.pl

 

 

Wartość odkrywcza foliówki

 

Torebka foliowa zbudowana jest z czystych ekologicznie polimerów (polietylenu lub polipropylenu). Polimer to nic innego, jak łańcuch liniowy atomów węgla i wodoru, zatem produkty rozkładu i spalania foliówek są czyste ekologicznie – ich spalanie prowadzi do powstawania wyłącznie wszechobecnych w przyrodzie dwutlenku węgla i wody (CO2 i H20).

 

Drugie życie foliówki

 

Torebki foliowe są materiałem idealnie nadającym się do recyklingu. Surowiec powstający ze spalanych lub prasowanych foliówek ma bardzo szerokie zastosowanie m.in. w produkcji nowych plastikowych toreb, worków na śmieci, plastikowych skrzynek, sadzonek roślin, ogrodzeń, balustrad, etc.

 

Z prasowanych żelazkiem foliówek można stworzyć również modne, designerskie torebki i zabawki. Odpad foliowy jest ponadto wysokokalorycznym paliwem, o wartości opałowej równej ropie naftowej, a przy procesie spalania nie wydzielają się żadne trujące gazy.

 

Ekologiczne opakowania

 

Produkcja foliówki jest praktycznie bezodpadowa i nieuciążliwa dla środowiska. Każda foliówka nadaje się do recyklingu. Surowiec powstający z jej przerobienia jest towarem bardzo pożądanym na rynku surowcowym ze względu na możliwość szerokiego zastosowania, m.in. w produkcji worków na śmieci, folii rolniczych, plastikowych skrzynek, pojemników). Dodatkowo każda zużyta foliówka może też służyć jako worek na śmieci.

 

Dlaczego foliówka?

 

Jednorazowa torebka foliowa jest aseptyczna. Oznacza to, że pozwala higienicznie zapakować nawet surowe mięso, owoce czy jaja. Foliówka gwarantuje bezpieczny transport zakupów do domu. Korzystanie z toreb wielokrotnego użytku może zagrażać zdrowiu. Wkładane są do nich różne produkty, które powinny być pakowane osobno.

RECYKLING WTÓRNY

Na czym polega segregacja

W trosce o środowisko naturalne przetwarzamy niemal 100% opadów powstałych przy produkcji. Dodatkowo skupujemy oraz zagospodarowujemy odpady poprodukcyjne z innych firm. Pozyskane odpady przerabiamy w procesie regranulacji na surowiec wtórny,

KONTAKT DO NAS

ul. Przemysłowa 3A 08-440 Pilawa

tel. +48 256 848 128

tel. +48 256 848 755

e-mail: biuro@ideeko.pl

zoomPOWIĘKSZ MAPĘ